Інституційний аудит: в запитаннях та відповідях

Від функції контролю до допомоги: про інституційний аудит та розбудову внутрішньої системи забезпечення якості освіти в запитаннях та відповідях.

03 червня 2021 року фахівці управління Державної служби якості освіти у Сумській області взяли участь у двох робочих зустрічах, що пройшли на базі Миколаївського НВК. Учасники першої зустрічі – керівництво та педагогічний колектив цього закладу освіти, учасники другої зустрічі – керівники та їх заступники закладів освіти Миколаївської сільської територіальної громади. Спікерами заходу стали заступниця начальниці, начальниця відділу інституційного аудиту управління Державної служби якості освіти у Сумській області Наталія ЮШКО та головна спеціалістка відділу інституційного аудиту Тетяна КОРЖ.

Про підготовку до інституційного аудиту йшлося під час зустрічі з педагогічним колективом Миколаївського НВК.

«Інституційний аудит – це новий механізм для оцінювання якості освітньої діяльності, який, на відміну від атестації, що мала наглядово-контролюючі функції, є інструментом підтримки закладів, і в цьому пересвідчився вже не один із закладів освіти, у якому проведено аудит», – зазначила Наталія ЮШКО. Вона впевнила педагогічний колектив закладу освіти в тому, що не потрібно боятися зовнішнього оцінювання діяльності школи, оскільки це оцінювання надасть можливість закладу освіти зрозуміти, на якому рівні відбуваються освітні й управлінські процеси, допоможе виявити позитивні сторони закладу та напрями, на які слід звернути більше уваги.

Головна спеціалістка відділу інституційного аудиту Тетяна КОРЖ проаналізувала особливості роботи експертної групи в закладі освіти, порядок вивчення діяльності педагогічних працівників, вивчення освітнього середовища.

Керівникам закладів доступно й зрозуміло надано практичні поради щодо проблемних питань розбудови внутрішньої системи забезпечення якості освіти, проведення самоаналізу якості освітньої діяльності та управлінських процесів, розроблення Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти. Одна з головних рекомендацій – створювати систему забезпечення якості НЕ за принципом «система для системи». Це має бути дійсно дієвий і ефективний інструмент задля вдосконалення діяльності закладу.

Скоординувала подальшу роботу щодо комунікацій закладів освіти Миколаївської сільської територіальної громади з управлінням Державної служби якості освіти у Сумській Лариса БАБІЙ, провідна спеціалістка відділу взаємодії з органами місцевого самоврядування моніторингу та позапланового контролю управління Державної служби якості освіти, координатор з організації комунікацій із закладами освіти Миколаївської територіальної громади.

На завершення заходу начальник відділу освіти, молоді та спорту Миколаївської сільської ради Сумського району Наталія МАКШЕЄВА висловила побажання на подальшу співпрацю й комунікацію. Рекомендації з проведення самоаналізу якості освітньої діяльності та управлінських процесів, наведені в «Абетці для директора». https://www.facebook.com/SumySQEua/ #ЯкістьОсвітиСуми #ЗмінюємоОсвітуРазом #ІнституційнийАудит #АбеткаДиректора #СумиСамооцінювання